Viedenský Naschmarkt

Cesta okolo sveta – teda aspoň tá kulinárska - sa dá na viedenskom Naschmarkte namiesto za 80 dní zvládnuť bez zadýchania za štyri minúty.

Naschmarkt alebo „brucho mesta" existuje už od 18. stor. a je najväčším a najznámejším vnútromestským trhom Viedne. Jeho ponuka je veľmi pestrá a uspokojí aj tých najnáročnejších gurmánov: sezónne i exotické ovocie a zelenina, mäso, ryby, chlieb a syry, najrozmanitejšie koreniny a bylinky, ale aj delikatesy akými sú kaviár z Perzie, čerstvé morské plody alebo špeciality medzinárodnej kuchyne, predovšetkým z krajín bývalej Juhoslávie, z Grécka, Turecka, Japonska a Číny.

A ak niekto pri lákavej ponuke vyhladne, môže hlad zahnať v niektorej z množstva reštaurácií priamo na Naschmarkte. Na výber sú palacinky, suši, rakúske, turecké, japonské, marocké, indické, francúzske či talianske dobroty.

Vzhľadom k tomu, že Naschmarkt patrí k atraktívnym turistickým cieľom, je tu rušno po celý deň. Pokiaľ sa chce návštevník vyhnúť masám turistov, neodporúča sa sem chodiť medzi 10:00 až 15:00.


Otváracie hodiny:

Od pondelka do piatka: 6:00 - 18:30

Sobota: 6:00 - 17:00

Reštaurácie a kaviarne do 22:00

 

Zdroj: http://www.austria.info/sk, http://www.vienna.at

Foto: WienTourismus/Günther Ezsöl


Kontaktné údaje:

http://www.wienernaschmarkt.eu
 

Adresa:

Naschmarkt
Wien

Zaradenie

Tipy na výlet


GPS súradnice

48.198855 16.363433« Späť