Technické múzeum vo Viedni je zážitkom pre deti aj dospelých

Pri prehliadke TMW sa návštevníci nielen niečo nové naučia, ale užijú si aj veľa zábavy.

Návšteva Technického múzea vo Viedni alebo skrátene TMW je celodenným výletom. Na štyroch podlažiach sú stále expozície rozdelené do viacerých okruhov. Sekcia Príroda a poznanie objasňuje základné prírodné zákonitosti, ktoré si môžu návštevníci sami vyskúšať. Ďalšia časť Energia sa venuje rôznym formám energie a jej získavaniu. Zbierka lokomotív od čias Márie Terézie ohúri všetky vekové kategórie. O nič menej atraktívna nie je ani výstavná časť Doprava, kde sú medzi exponátmi historické automobily, motocykle, lietadlá, detailne vypracované modely lodí, ale aj záchranársky vrtuľník zo súčasnosti. Zaujímavé sú aj historické hudobné nástroje. Veľmi rozsiahla a zábavná je najmä výstava Svet médií, ktorá sa zaoberá vývojom komunikácie a jej rôznych foriem. Okrem historických kostýmov poštárov, telegrafov, rôznych fotografických techník, telefónov, počítačov sa tu nachádza aj televízne štúdio, kde sa návštevníci môžu vžiť do kože moderátorov televíznych správ. Všedný deň skúma vzťah človeka a techniky v každodennom živote. Veľký priestor z hľadiska plochy je venovaný ťažobnému priemyslu a strojom, ktoré sú s týmto odvetvím spojené.

Deti si môžu zašantiť v detskom kútiku Mini, kde si môžu vyskúšať profesiu stavbára, požiarnika alebo sa povoziť na hybridnom smarte. Pre dobitie ľudskej energie je priamo v múzeu reštaurácia. Dá sa tu najesť chutne, v príjemnom prostredí a za prijateľné ceny.

Okrem stálych expozícií ponúka TMW aj časovo obmedzené výstavy. Momentálne prebieha výstava venovaná vesmíru s názvom SPACE a v rámci sekcie Energia má priestor výstava Pod prúdom, ktorá sa zaoberá rizikami elektrickej energie pre ľudské zdravie. Výstava je však nevhodná pre detských návštevníkov.

Pozitívnou informáciou nielen pre rodičov je, že návštevníci TMW do 19 rokov neplatia vstupné.

Bližšie informácie o cenách, otváracích hodinách a aktuálnom programe:

http://www.technischesmuseum.at/besucherinformation/lang/sk

Zdroj: www.tmw.at

Foto: Inge Prader, Technisches Museum Wien


Kontaktné údaje:

www.tmw.at
 

Adresa:

Mariahilferstr. 212
1140 Wien

Zaradenie

Tipy na výlet


GPS súradnice

48.190384 16.31926« Späť