Salzburg

Mesto sa klenie nad riekou Salzach na predhorí Álp. Je veľkolepou zmesou prírody, architektúry, histórie a kultúry. Svojej nádhere vďačí snahe arcibiskupov pretvoriť stredoveké mesto na alpský Rím v období renesancie a baroka. Rodne mesto Mozarta dnes žije hudbou, čoho dôkazom je preslávený Salzburtsky festival. Každoročne sa v stretne v Salzburgu viac ako 200 tisíc milovníkov umenia, kde si môžu vybrať z ponuky 150 koncertov, opier a inscenácií. Festival založil Max Reinhardt spolu s básnikom Hugom von Hofmannstahlom, hudobným skladateľom Richardom Straussom a dirigentom Frankom Schalkom v r.1920.

Rodný dom Mozarta je dnes múzeom a stal sa doslova pútnickým miestom milovníkov hudby. Návštevník mesta by nemal obísť ani katakomby na cintoríne Stiftskirche St. Peter do skaly vysekané krypty a kaplnky , dóm z 15. Storočia s troma dverami symbolizujúcimi vieru, nádej a lásku k blížnemu, Festung Hohensalzburg pevnosť z 11. storočia, Rupertium, Zoo, Volkskundemuseum.

Údolie Sazachu, ktoré sa tiahne od Salzburgu, možňuje k alpským oblastiam Pinzgau, Pongau...Vätšina bohatstva salzburtských arcibiskupstiev pochádza zo soľných dolov v meste Hallein. História ťažby soli a keltská minulosť kraja je zdokumentovaná v Keltenmuseum a zrekonštruovanej osade Keltendosf. V dedinke Bad Dürrnberg sa nachádza ukážková soľná baňa Salzwelten Salzburg. Očarujúce jaskyne nad dedinkou Werfen a Eisriesenwelt patria medzi najrozsiahlejšie.

Badgastein

Najvýznamnejším údolím z juhu k Salzachu je Gasteinertal, cez ktorý prechádza transalpínska železnica otvorená v r. 1905. Niekoľko kilometrov od vstupu železnice do tunelu cez Vzsoké Taury sa rozkladá kúpeľné stredisko Badgastein.

Skalnaté kúpele v Bad Gasteine predstavujú svojim 17 prameňov z ktorých denne vytekajú milióny litrov mineralizovanej termálnej vody s revitalizačným efektom, s teplotou až 46 ° C.
Kúpele majú rozlohu 600 m² a sú rozdelené na kľudovú a zážitkovú zónu.

Pinzgau

Pinzgau sa môže pochváliť malebným hlavným mesto Zell am See, umiestnenom na západnom brehu rovnomenného jazera, ktoré je jedným z najteplejších horských jazier v Rakúsku. Niekoľko kilometrov južne je lyžiarske stredisko, ktoré ponúka celoročné lyžovanie. Jedinečná scenéria tohto kraja sa najlepšie vychutná jazdou lanovkou na vrchol Schmittenhöhe a Kitzteinhornu.

Grossglockner

Grossglockner je najvyššia hora v Rakúsku 3 798 m n. m., najvyššia hora v Alpách východne od Brennerského priesmyku. Vrchol sa nachádza v skupine Glockner, ktorá patrí do Vysokých Taur na hraniciach spolkových krajín Korutánsko aTirolsko. Pod vrcholom sa nachádza najväčší ľadovec v Rakúsku - Pasterze. Pyramídový vrchol sa skladá z dvoch štítov, Grossglockner a Kleinglockner , ktoré sú rozdelené sedlom Glocknerscharte.

Kaiser Franz Josefs Höhe je súčasťou vysokohorské cesty Grossglockner a ponúka nám výhľad na pozoruhodný ľadovec Pasterze. Nedá sa nespomenúť Krimmler Wasserfälle, ktoré sú jedným z najväčších divov v Alpách.

Fotogaléria