Vorarlbersko

Najmenšia a najzápadnejšia spolkové krajina Rakúska s hlavným mestom Bregens, ktoré leží na brehu jazera Bodensee. Okrem Rakúska obmýva voda jazera brehy Švajčiarska a Bavorska. Architektúra, komunikácia, zvyky odhaľujú, koľko má táto spolková krajina spoločné so Švajčiarskom.

Bregenz

Bregenz je hlavné mesto rakúskej spolkovej krajiny Vorarlbersko od r. 1918. Mesto usporadúva jeden z najambicióznejších festivalov v Rakúsku Bregenzer Festspiele. Na území mesta pôvodne stálo keltské oppidum, v rímskom období tu sídlila obchodná stanica Brigantium a základňa flotily na Bodamskom jazere. Panoráma mesta sa najlepšie vychutná z vrcholku hory Pfänder, na ktorý počas letných mesiacov premáva lanovka.

Bregenzerwald

Zahŕňa povodie Bregenzerach juhovýchodne od Bregenzu , v blízkosti Bodamského jazera . Je charakteristické pastvinami, ktoré stúpajú k skalnatým vrchom na hranici s Bavorskom a Tirolskom. Kraj je ideálny na letnú turistiku a lyžovanie v zime, hoci tunajšie strediská postrádajú lesk stredísk v oblasti Arlbergu. Na úbočiach kopcov sa čnejú staré statky so strechami pokrytými drevenými šindľami , kde sa dodnes vyrábajú chutné domáce syry. Hlavnou osou oblasti je rieka Ache, obľúbená u priaznivcov divokej vody. V tejto oblasti sú známe lyžiarske strediská Lech a Zürs.

Fotogaléria